HUKUK
BÜROMUZ HAKKINDA

Biz Kimiz?

Hukuk Büromuz 23 yılı aşkın tecrübeli hukukçularıyla yerli ve yabancı müvekkillerine geniş bir yelpazede hukuki danışmanlık, dava takibi ve temsil hizmeti vermektedir. Büromuzun başlıca hizmet alanları Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Lojistik, Kara ve Deniz Ticareti Hukuku, Deniz İş Hukuku, Deniz Liman Terminali Kıyı Tesisleri Hukuki Danışmanlığı, Kimyasallar Mevzuatı Hukuki Danışmanlığı, Sigorta Hukuku, Miras Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku’dur. Büromuz, tecrübeli yönetici avukatları ve istikrarlı uzman ekibiyle yıllardır sunduğu kaliteli hizmetle belirli bir güven ortamı yaratmaya muvaffak olmuş bir kuruluştur.
Çalışma Etiği Kurallarımız

Büromuzdaki çoğunluk hukukçu kadın gücü sayesinde her bir dosyaya titiz ve dikkatli yaklaşılmakta, mesleğimizin gereği olarak her ayrıntı göz önüne alınmaktadır. Hukukun uygulayıcıları olarak etik kurallara bağlı olarak yurt içi ve yurt dışındaki müvekkillerimizin her tür sorununda destek olmak önceliğimizdir. Hizmet anlayışı bakımından, müvekkile mümkün olabilecek en geniş kapsam ve içerikte destek sağlamak hedefimizdir.

Büromuz avukatları, hukuki danışmanlık, dava ve icra takibi, ihtiyari ve dava şartı arabuluculuk görevlerimizin ifasında pratik, sorun çözmeye odaklı ve son derece etkindir. Müvekkillerimizle zamanında ve doğru şekilde iletişim kurmak, ulaşılır olmak, şeffaflık politikamız, yenilikçi bakış açımız, gelişmeleri takip etmek her daim ana düsturlarımızdandır.

Büyüyen ve gelişen büromuzun en önemli motivasyonu müvekkillerimizin hak ettiği danışmanlık ve hukuk hizmetini almalarıdır. Müvekkillerimizin hukuki soru ve sorunlarını en seri ve en tatmin edici şekilde çözme hedefimiz doğrultusunda müvekkil memnuniyetini en üst düzeyde sağlayacak şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Av. Çiğdem Kiriş Tankurt (Kurucu Avukat)
1975 Kdz. Ereğli doğumlu Av. Çiğdem Kiriş Tankurt, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1998 yılı mezunudur. Zorunlu avukatlık stajından sonra 2000 yılında Avukatlık Ruhsatını almış ve 2003 yılında kendi hukuk bürosunu kurmuştur. 2006 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Programında yapmış olduğu yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Barosu Taşıma Hukuku ve Lojistik Komisyonu üyesidir. Uzmanlık alanları Kara ve Deniz Ticareti Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Lojistik ve Taşıma Hukuku, Kimyasallar Hukuku olup yerli ve yabancı bir çok şirkete hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Av.Çiğdem Kiriş Tankurt iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve bir çocuk annesidir.
Av. Billur Akata Paini (Kurucu Avukat)
Av. Billur Akata Paini, 1982 yılında doğmuştur ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur. Zorunlu avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2006 yılında Avukatlık Ruhsatı almıştır. 2008 yılında Cass Business School, Londra’da (2021 yılında adı “Bayes Business School, London” olarak değişmiştir) Deniz Taşımacılığı, Ticaret ve Finans Yüksek Lisansı eğitimini tamamlamıştır. 2008-2009 yılları arasında Cenova, İtalya’da bir denizcilik şirketinde staj yapmıştır. Uzmanlık alanları arasında Kara ve Deniz Ticareti Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Lojistik ve Taşıma Hukuku, Kimyasallar Hukuku bulunmaktadır Özellikle deniz sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok şirkete hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Av. Billur Akata Paini, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.